אורה

 שמי א. אני בת 56 וחולה בטרשת נפוצה משנת 1999. התסמינים  של המחלה רבים ויכולים להיות שונים מאיש לרעהו. אצלי בעיקר זה מתבטא בכאבים בגפיים תחתונות ותחושות שריפה,חום ועקצוץ בכפות הרגליים.

הכאבים מלווים אותי לאורך כל השנים הללו במרווחי זמן שונים ובעוצמות שונות. למותר לציין שניסיתי כמעט כל תרופה אפשרית ושיטות טיפול אלטרנטיביות שונות(רפלקסולוגיה,דיקור,שיאצו וכו׳) בהשפעה חלקית ממש, שכן אחרי זמן קצר חזרתי למכאוביי.

בדירוג של 1 עד 10, אני מדברת על רמה של 7-8-9 שזה כאבים חזקים.

לפני מספר חדשים, מכרה שלי שמטפלת בשיטת גרינברג, שראתה את כאביי שהגיעו עד לכדי צליעה, הפעילה עלי מכבש שכנועים לנסות לטפל בשיטה זו. כמובן שבתחילה סירבתי כי כבר הייתי למודת ניסיון (לא הכי מוצלח, בלשון המעטה.)בכל הקשור לטיפולים אלטרנטיביים, בסופו של דבר הסכמתי לקבל ממנה טיפול קצר,ולו רק כדי ״להתפטר״ ממנה. הטיפול  נמשך כ 30-40 דקות שכבר במהלכן הרגשתי הקלה משמעותית ברמת הכאבים. ואז החלטתי ששווה לנסות את השיטה הזו. המכרה שלי הפנתה אותי להילה (גרה באזור מגורי).הילה,  במיומנות, בסבלנות, בחיוך ועם המון אמפתיה  החלה את הטיפול שכלל בעיקר  נשימות,עיסויים, ושיחות שקשורות לכאב, איך להתמודד עם הכאב,להיות קשובים לגוף ולא להתנגד לו וכו'.

  עברו כבר מספר חודשים ואני עדיין בטיפול אצל הילה. אז מה נשתנה? רמת הכאבים שלי ירדה ל 3-4 אם בכלל, ישנם ימים שאני  לא מרגישה בכלל את הרגל, הישג אדיר מבחינתי. הפסקתי לגמרי עם כל התרופות נגד כאבים שנטלתי בעבר. ואיכות החיים שלי השתפרה מאוד. אני סבלנית יותר, פחות קצרת רוח ובהתאם גם מצב רוחי השתפר. לאחר כל כך הרבה שנים של ׳חיים עם כאבים׳,  זה פנטסטי להיות כמעט משוחררת!

על מנת להיות הוגנת אומר שאני  עדיין בטיפול אך אני כבר רואה עכשיו את ה״אור״ ולא מחכה לו בקצה המנהרה…