אילנה

הרבה זמן חיפשתי עזרה לבעיות עיכול ונפיחות בבטן. ניסיתי כל מיני שיטות, חלקן עזרו יותר ופחות. רובן התייחסו להיבט הפיזי. רציתי שיטה שתתייחס למצוקה הפיזית מתוך הסתכלות שכוללת היבטים נפשיים. היתה לי הרגשה שייתכן קשר בין הנפשי והפיזי, ולא רק בהקשר לבטן שלי.

רציתי גם טיפול נפשי אבל האמנתי שבשבילי פסיכולוגיה היא לא הדרך, היתה לי הרגשה שהגוף שלי יספר סיפור אמיתי יותר ומדויק יותר ממה שהראש שלי יגיד. וכך היה. לפי המצוקות שהגוף שידר הילה ואני עלינו על הדברים שהכי הציקו לי נפשית ופיזית והתחלנו לטפל בהם אחד אחד. הרגשתי שמיד נכנסנו לעובי הקורה, בלי הקדמות מיותרות. הכאב יצא ודיבר מהר מאד.

גיליתי למשל שמישהי שמאד קרובה אליי נשענת עליי יותר מדי, שלטובתי ולטובתה אני צריכה לשחרר אותה להיות עצמאית יותר , לשים לה גבולות. אכן התחלתי לעשות זאת והרגשתי שעול מסוים החל להשתחרר.

גיליתי שאני באופן כללי מכילה יותר מדי אנשים, בחלק גדול מדי מהזמן, ההכלה הזו מקשה עליי פיזית, כנראה אפילו מנפחת אותי, ומקשה עלי נפשית, מתישה אותי. גיליתי שבכדי להיות בקשר טוב אם אנשים זה לא אומר בהכרח שאני חייבת להכיל ולהקשיב להם, אם זה בא על חשבוני, זה כנראה לא נכון לי ובשבילי ובשביל האותנטיות של הקשר אני יכולה לומר שלא מתאים לי להקשיב ולהכיל. עבורי זו היתה התגלות , כי על פי תפיסתי, הקשבה היא חלק מהותי מחברות, אם אגיד שאני לא רוצה להיות בשיחה או לא רוצה להקשיב איזו מן חברה אהיה. בזכות התהליך עם הילה, נוכחתי לדעת שהדברים לא צבועים בשחור ובלבן, אפשר למצוא דרכים שבהם אני לא מכילה את כולם, אך לא מוותרת על איכות הקשרים שלי, אפילו להפך.

ונחזור לחלק הפיזי, פתאום אמצע החיים הייתה לי דלקת קשה במפרק אגן, בקושי הלכתי, כאב לי בישיבה, בשכיבה ואפילו. בשינה. הרופאים נתו לי תרופות שעזרו רק קצת ואמרו שהחלמה יכולה לקחת חודש וחצי. במהלך הזמן הזה הילה עזרה לי המון, הגעתי אליה במצבים מאוד קשים, בכאבים חזקים ובתשישות נפשית מההתמודדות עם כאבים בלתי פוסקים. הילה הצליחה בכל טיפול לסייע לי, להוריד את עוצמות הכאב, לתת לי כוחות נפשיים ולתת לי כלים להתמודדות בבית. בלעדיה היה הרבה יותר גרוע ובאמת היה רע מספיק.

לסיכום, אני מאד שמחה שאני בתהליך עם הילה בשיטת גרינברג. מצבי הנפשי והפיזי השתפר, היחסים שלי עם האנשים הקרובים לי השתפרו ואני מצפה לראות מה עוד יקרה, כי עדיין יש עוד כמה דברים לטפל בהם עד שחיי יהיו מושלמים ;)

אילנה.