מיכל

לפני כשנתיים עברתי משבר קשה ביותר. אני, שכל חיי, חלומותיי ועשייתי סבבו סביב עבודה עם הגוף כמדריכת יוגה לילדים, כאדם רוקד, כמתרגלת יוגה וכדומה.. עברתי פציעה קשה ונדירה של השתתקות עצב שמעצבב את השכמה ואמון על הרמת היד.

מעיסוק 24 שעות בהוראת יוגה לילדים, עפתי רחוק אל הספה בבית. עפתי החוצה ממעגל העבודה, מהמסלול עליו חלמתי ומשגרת היום יום שרובנו חווים. חוויתי מעין בגידה של הגוף בי.

הפגיעה הפיזית גרמה לכאבים קשים בכל איזור הגב הימני, מעלה אל הצוואר הראש ועד לעין.

עברתי שיקום בבית חולים שיקומי ולבסוף היד שלי חזרה לעצמה ב80 אחוז, תודה ליקום.

בתקופת הפציעה תוך תחושת "הגוף בוגד בי", הרגשתי מאד לא מחוברת לגוף. לא העזתי לשוב ולנוע, לתרגל, לא אהבתי להסתכל על עצמי. חשתי תלושה. חשתי שהקרקע נשטה תחת רגליי. שכל מה שהיה לי ברור עד אותו רגע, נהיה ערפל.

הילה הייתה אחת המטפלות שהכי עזרו לי בדרך ובאופן מרגש במיוחד בשבילי.

נתחיל בזה, שכל כך לא אהבתי את עצמי וכל כך שנאתי והרעתי לגוף שלי שהנה סוף סוף מישהו חיכה לגוף הזה באהבה, בחמלה ובקבלה.

הילה עמדה על כך שאהיה ללא בגדים במטרה לאפשר לה להעמיק במגע ובטיפול שלו הגוף היה זקוק. זה היה השלב הראשון – הקליפה הראשונה קולפה והאור הראשון של אהבה קבלה וחמלה חלחל.

בהמשך, באופן שנחווה על ידי ממש כפלאי, היא ניגשה באופן מדויק, וכמעט ללא כל הנחייה שלי למקומות שזעקו למגע והחלמה. הלכתי לפיזיותרפיסטית פרטית שעובדת עם רקדנים וספורטאים שהייתה מעולה, הלכתי לפיזיותרפיסט שיקומי בבית חולים שיקומי שעזר לי אבל עם הילה זה הרגיש לי מדויק מאד והוליסטי.

מלבד המגע התומך שסייע לי לחזור ולהרגיש חלקים שאיבדתי איתם את הקשר בגוף כמו רגליים, אגן, שכמות וכיוב', היא גם חיברה אותי בצורה מאד טבעית ומדויקת לדפוסים שהביאו עליי בדיוק את הפציעה הזו. היא הצליחה להביא אותי למודעות חשובה לאיך אני מגיבה עם הגוף, במקרה שלי עם הבאת השכמה לפנים, כיווץ הבטן והמצח במצבי דחק. הביאה אותי למודעות לכך שאני עוצרת את נשימתי ושוכחת לנשום.

ההבנות הללו – לקחתי אותם איתי ליום יום מיד עם יציאתי מפתח הקליניקה. והן מלוות אותי. אני הרבה יותר מודעת היום לתנועות שיוצרות אצלי פגיעה דומה ועל ידי הגברת המודעות לכך, אני מצליחה לקטוע את אותם דפוסי תנועה בעייתיים היום ולהבין שכמו שאני "תוקעת" את עצמי בגוף, כך אני "תוקעת" את עצמי בחיים. וכמו שביכולתי לשנות את מנחי הגוף המכשילים למיטיבים, כך בידיי הכוח לשנות דפוסי פעולה מכשילים למיטיבים.

מאז הפציעה בשכמה המשכתי בסשנים עם הילה דרך עוד ועוד חוויות חיים שונות שהשאירו בי חותמם: מוות של שי הוריי, קשר זוגי לא מיטיב וכדומה….

לאורך הפגישות, הצלחתי בכל פעם מחדש להתחבר טוב יותר לגוף, להרגיש כאילו איזה חלק ממני היה מחוץ לגוף הפיזי ושמישהו החזיר אותו הביתה. הרגש מקורקעת ומחוברת יותר.

הרגשה של ביטחון בעצמי בתוך גבולות הגוף שלי.

דוגמא טובה לכך היא השכמה. השכמה שלי התנדנדה לי על הגב בתלישות וגרמיות שחפפה לתחושות חוסר הביטחון שלי באותה תקופה, תחושת שמיטות הקרקע, חוסר החיבור וכו'.

מתי שמתי לב לחפיפה המדהימה הזו בין הגוף והתחושות?

אחרי שעה שלמה שבה הילה הצליחה לגרום לאיזור השכמה להרגיש יותר זרימת אנרגיה, חום ומלאות של בשר מסביבה. ובכך עזרה לי להרפות מתחים, לפתח תקווה שאחלים מהפציעה, לפתח ביטחון בעצמי שהנה אני עזרתי לעצמי להחלים ולראות כמה כוחות חזקים טמונים בי.

אחרי שכבר הרגשתי ממש בן אדם אחר לגמרי, אז היא חיברה לי את כל הקצוות ועל ידי שאלות מנחות הצליחה באופן מרגש ביותר להראות לי איך חשתי לפני שעה שמוטה ומתנדנדת, כאובה וכו', הצליחה לשקף לי איך זה מתחבר לרגשות שונים שאפפו אותי עם הגעתי ואיך פתאום עברתי למוד אחר לגמרי. חשתי מוקפת בעצמי, חשתי כל חלק וחלק בגוף ובעיקר אהבה וקבלה ותקווה בעצמי ולעצמי.

אני ממליצה מעומק הלב לכל אדם שחווה כאב שלא יהסס ויתנסה בטיפול בשיטת גרינברג מהילה. זה לא מובן מאליו, שאדם אחר, בגוף אחר, ניגש אליך וקורא אותך במדויק. יודע בדיוק לאן לשלוח מגע ולרפא.

זה לא מובן מאליו לדעת לחבר בין כל כך הרבה קצוות, להצליח להתמקד באחר ולעבור איתו שלב שלב עד שתמונה שלמה מלאה בפרטים קטנים מצליחה להתבהר.

הילה יקרה – את עוזרת לי ברמות שאי אפשר לתאר. פשוט אין לי את המילים שתצלחנה לבטא חוויה כה טובה.מברכת אותך ומודה על השקעתך בי, בהחלמתי ובדאגה הטהורה והרצון הכן שארגיש הקלה, שאאמין בעצמי, שאחפש את התשובות בתוכי ואעזור לעצמי להתרפא בעצמי.

יישר כוח והלוואי על כולם לצאת מזה כמו שאני יצאתי….