תהליך למידה והתפתחות

תהליך כזה מיועד לך אם יש נושא בחייך שמכאיב ומפריע לך ואתה רוצה ללמוד מה אתה יכול לעשות בכדי שהדברים ישתנו. המטרה בתהליך היא ללמד אותך להשתחרר מדפוסים, הרגלים, מסקנות וצורת התייחסות שסיגלת לעצמך במהלך החיים, אשר מגבילים ומפריעים לך כיום.

למי מתאים תהליך?

 • לאנשים שרוצים לשנות מצבי רוח קבועים כמו עצבות, עצבנות, תחושות של פחד או חרדה, נטייה לכעוס, אי שקט ועוד.
 • למי שרוצה ללמוד להפחית לחץ ומתח ולהתמודד טוב יותר עם אינטנסיביות ועומס בחיים.
 • לאנשים הסובלים מסימפטומים פיזיים כמו כאבי ראש, כאבי גב, בעיות עיכול, כאבי מחזור ועוד.
 • למי שרוצה לחזק את הביטחון העצמי ולהיות מסופק ומרוצה מחייו.
 • למי שנמצא כרגע בתקופת משבר בחייו כמו פרידה או חוויה של כישלון ורוצה לצאת ממנה מחוזק ועם כוחות להתקדם הלאה.
 • למי שמעוניין לשנות התנהלות קבועה אשר מזיקה למערכות היחסים שלו עם אנשים אחרים.
 • לאנשים המעוניינים לפתח איכות או כשרון ולעבור גבולות אישיים שכיום עוצרים אותם.

הרבה זמן חיפשתי עזרה לבעיות עיכול ונפיחות בבטן. ניסיתי כל מיני שיטות, חלקן עזרו יותר ופחות. רובן התייחסו להיבט הפיזי. רציתי שיטה שתתייחס למצוקה הפיזית מתוך הסתכלות שכוללת היבטים נפשיים. היתה לי הרגשה שייתכן קשר בין הנפשי והפיזי, ולא רק בהקשר לבטן שלי. היתה לי הרגשה שהגוף שלי יספר סיפור אמיתי יותר ומדויק יותר ממה שהראש שלי יגיד. וכך היה. לפי המצוקות שהגוף שידר הילה ואני עלינו על הדברים שהכי הציקו לי נפשית ופיזית והתחלנו לטפל בהם אחד אחד. הרגשתי שמיד נכנסנו לעובי הקורה, בלי הקדמות מיותרות."
מתוך הסיפור של אילנה

איך עובד תהליך?

בפגישה הראשונה נבהיר מה הן המטרות שלך מהתהליך, נתאר את המצב כיום ואת מה שאתה רוצה שישתנה. אלמד אותך לזהות ולתאר את דפוסי התנהגות קבועים שלך, אשר באים בינך לבין המטרה שלשמה פנית לתהליך.

אראה לך איך הרגלים אלו טבועים ומוחזקים בגופך ואיך הרגלים אלו משפיעים עליך פיזית, מחשבתית ורגשית. למשל כיווץ בבטן העליונה, נשימה שטחית ומאמץ בעורף אשר יוצרים חוויה של מתח וחוסר בטחון.

בהמשך אעבוד אתך בטכניקות שונות ומגוונות של מגע אותן אתאים לשיעור שאותו ארצה ללמד אותך. האפשרויות רבות והן נבחרות מתוך מה שהכי רלוונטי ואפקטיבי באותו רגע. למשל:

 • דרך מגע באזורים הכואבים בגופך תלמד איך לחוות כאב באופן שמאפשר לכאב להשתנות ולהפוך לחוויה טובה בגוף.
 • תזהה את דפוסי ההתנהגות העיקריים שמגבילים אותך היום ותלמד להשתמש בתשומת הלב שלך על מנת להפסיק אותם ולהשיג את מטרותיך.
 • תלמד להרפות אזורים מכווצים ונוקשים בגופך ולחוות שקט בראש ונינוחות בגוף.
 • תלמד להפסיק את ההגבלות הקבועות שאתה מחזיק בגופך ולהפוך לאדם עם חופש אפשרויות, אומץ ועוצמה גבוהים יותר.

מפגישה לפגישה תשומת הלב שלך לגוף ולנושא שמעסיק אותך תתרחב, ותלמד כלים שיאפשרו לך להשפיע על המצב שמטריד אותך ולשנות אותו. תלמד איך המצב מופיע ונוצר בגופך ומה אתה יכול לעשות כדי להשפיע עליו ולהפסיק את החזרה שלו בחייך.

יחד עם השיפור בסימפטום או בנושא בגללם פנית אלי, תרגיש שינויים גם באיכות השינה, העיכול, היכולת להירגע ולהיות שקט ומרוכז יותר, ורמת האנרגיה שלך תעלה.

משך התהליך אינו ידוע מראש, והוא תלוי בהרבה גורמים שקשורים בך, יש אנשים שבאים לתהליך קצר וממוקד, ואחרים שרוצים וצריכים תהליך ממושך ועמוק יותר. ההתחייבות שלי היא לדאוג לכך שהתהליך יהיה אפקטיבי ויעיל, ושתרוויח ממנו את המרב.

אחרי ששמעתי מכל כך הרבה חברים על הטיפול אצל הלה, וממש לא הבנתי במה מדובר, החלטתי להגיע ולבדוק בעצמי.
ראיתי מדריכה מעולה, אשה רגישה, שיודעת לאבחן את מצבי באופן עמוק ומהיר, ע"י שיחה  ובחינה של כפות הרגליים והיציבה של הגוף. לאחר האבחון קיבלתי טיפול, שהיה קצת נעים קצת כואב בכפות הרגליים וגם בחלק העליון של הגוף, בסיומו נחתי לי מתחת לשמיכות נעימות ויצאתי לדרכי… עם לב פתוח וידיעה ברורה יותר על מה שאני צריכה ורוצה לשפר בגופי ובחיי."
מתוך הסיפור של אפרת