תהליך החלמה

בתקופת הפציעה הרגשתי שהגוף בוגד בי ושאני מאד לא מחוברת לגוף. לא העזתי לשוב ולנוע, לתרגל יוגה, לא אהבתי להסתכל על עצמי. חשתי תלושה. חשתי שהקרקע נשטה תחת רגליי. שכל מה שהיה לי ברור עד אותו רגע, נהיה ערפל.
הילה הייתה אחת המטפלות שהכי עזרו לי באותה תקופה באופן מרגש במיוחד בשבילי.
באופן שנחווה על ידי ממש כפלאי, היא ניגשה באופן מדויק, וכמעט ללא כל הנחייה שלי למקומות שזעקו למגע והחלמה. מלבד המגע התומך שסייע לי לחזור ולהרגיש חלקים שאיבדתי איתם את הקשר בגוף כמו רגליים, אגן, שכמות ועוד, היא גם חיברה אותי בצורה מאד טבעית ומדויקת לדפוסים שהביאו עליי בדיוק את הפציעה הזו."
מתוך הסיפור של מיכל

תהליך החלמה מיועד לך אם אתה סובל כרגע מכאב או מצב פיזי חריף שמגביל אותך ופוגע באיכות החיים שלך. זה יכול להיות כאב שמקורו בניתוח, פציעה או מחלה, או כאב שהמקור לו אינו ברור לך כמו כאבי ראש חזקים, כאבי גב, כאבי מפרקים ועוד.

תהליך החלמה מתבסס על היכולת הטבעית שיש לנו בגוף להחלים ממצבים שונים. מטרת התהליך היא להגיע לתנאים האופטימליים כדי שהגוף יוכל "לעשות את העבודה שלו" בלי הפרעות, ולהגיע להחלמה מהירה ושלמה יותר.

באופן רגיל אנחנו מגיבים לכאב ולפחד מהפגיעה הגופנית בצורה שמפריעה לגוף להחלים. אנחנו מתכווצים, מתקשחים, נמנעים מתנועות שמכאיבות ומפחידות אותנו, אנחנו נושמים בצורה שטחית וחלקית, ורמת האנרגיה שלנו יורדת. כל אלו גורמים לכך שבנוסף לסימפטום עצמו הגוף מתמודד גם עם ההפרעות וההגבלות שאנחנו יוצרים. בתהליך החלמה אנו יוצרים יחד סיטואציה בה הגוף שלך חופשי להבריא עם מינימום הפרעות ועם מקסימום כוונה, תשומת לב ואנרגיה.

איך זה עובד?

התהליך מתבצע בעיקר דרך עבודה במגע, על האזור הכואב ועל אזורים אחרים בגוף שקשורים אליו ומשפיעים על הסימפטום. הטכניקות רבות ומגוונות ואני מתאימה אותן למה שהגוף שלך צריך כרגע. במקביל לעבודה במגע אנחה אותך כיצד לנשום, איך להרפות נוקשות ומתח בגוף ואיך להתמודד עם כאב באופן שמפתח ומגביר את יכולת ההחלמה שלך.

הטיפול כאב. כל מגע ברגל – כאב.
אבל הילה יודעת לעזור להתמודד עם הכאב שבא ממגע, מגע מרפא.
כבר אחרי אותו טיפול – יכולתי לדרוך על הרגל. אמנם עם כאב, אבל יכולתי ללכת.
שני טיפולים נוספים – וכל הנפיחות ירדה. ויכולתי לנעול נעלים.
בזכות הילה הריפוי קרה מהר ויעיל."
מתוך הסיפור של אסתר

היכולות העיקריות שתרכשו בתהליך החלמה הן:

  • להכיל כאב בצורה בריאה ומבריאה, להשפיע על הכאב בכוחות עצמך ולהפחית אותו.
  • להרפות אזורים נוקשים ומכווצים שהמתח בהם גורם להחרפת הסימפטום.
  • להחזיר חופש תנועה וגמישות לאזורים שהתקבעו והתנועה בהם מוגבלת.
  • להעלות את רמת האנרגיה והחיוניות בגופך ולשפר על ידי כך את יכולת ההחלמה הטבעית שלך.
  • לזהות הרגלים ודפוסי התנהגות שמחריפים את המצב הפיזי עמו אתה מתמודד ולשנות אותם.

הרווחים העיקריים מתהליך כזה הם:

  • הפחתה משמעותית בעוצמת הכאב ובתדירות שלו, ובשאיפה גם הפסקה מוחלטת של הסימפטום.
  • יכולת להרפות מתח כללי בגוף ולחוות נינוחות פיזית ושקט בראש.
  • שיפור באיכויות השינה, העיכול והנשימה.
  • מצב רוח טוב יותר כתוצאה מכך שרמת הסבל תפחת.
  • פניות חדשה להקדיש זמן ותשומת לב לדברים שחשובים לך בחיים.

מהו משך התהליך?

משך התהליך תלוי בגורמים רבים כמו חומרת הסימפטום, משך הזמן שאת/ה מתמודד/ת עמו, גילך, מצב הבריאות הכללי שלך, וכן מרמת המחויבות והנכונות שלך ללמוד.  ההתחייבות שלי היא לדאוג לכך שהתהליך יהיה יעיל ומהיר ככל האפשר, ושתרוויח/י ממנו את המרב.

הערה:

התהליך אינו מתאים לנשים בהיריון, לאנשים המשתמשים בתרופות פסיכיאטריות, ולאנשים שסובלים ממצבים מסכני חיים כמו סרטן או איידס.