נעמה

אחרי שילדתי את בני הבכור והפכתי לאמא בעצמי, הרגשתי צורך לטפל במערכת יחסים שלי עם אימי. הרגשתי קושי רב להיות בנוכחותה, להכיל אותה ואת היותה אדם המרוכז בעצמו שהכל סובב סביבו. התחושות האלו הסבו לי כאבים פיזיים. היה לי קושי רב בהנקה, במציאת תנוחת שינה טובה בלילה ובעיקר חשתי שקשה לי להתחבר אל בני כשרגשות כאלו מציפים אותי.

אל הילה ואל שיטת גרינברג הגעתי בעקבות המלצה של חברה טובה. יותר מאשר שיטת הטיפול שעליה לא ידעתי רבות בהתחלה, הגעתי להילה שהוגדרה על ידי חברתי כמטפלת מדויקת.

ואכן, אחרי הכרות קצרה עם הילה, הרגשתי שבניגוד לטיפול בשיחה, שבו בעבר חוויתי התעסקות בעבר. הטיפול הגופני והילה ממקדים את הטיפול אל תוך הנושא שלשמו הגעתי וממקדים את הטיפול בהווה ובהתמודדות.

כאדם שאוהב מגע, הטיפול דיבר אלי ברמה האישית. הרגשתי שהאפשרות להתרכז בשאלות שעולות ומתוכן להציף את הלבטים והתשובות ואת דרכי התמודדות טובים יותר כאשר שיש לי את המקום שלי בתוך הטיפול תוך כדי המגע.

במהלך הטיפול למדתי שדרכי ההתמודדות שלי עם אימי, לא נשארות רק במערכת היחסים איתה אלא קיימות גם במקומות אחרים, עם אנשים אחרים שקרובים אלי ולעיתים אף עם זרים. למדתי להקשיב לגוף כאשר אני חשה אותן תחושות. לעצור, לנשום רגע לתוך המקום אותו אני מרגישה (לרוב מרכז הגוף, בטן וחזה) ולתת לעצמי רגע להגיב אחרת, מתוך מקום של מודעות. זה לא תמיד עובד, אבל המודעות מאפשרת להתמודד בחלק מהפעמים ולהציף למודעות ולעיתים לבחור לא להתמודד בפעמים אחרות.  כיום, בעקבות הטיפול, הרבה ממה שהפריע לי בעבר באימי, כבר לא קיים. הצלחתי לנתק את מה שהפריע לי שלא קשור במערכת היחסים ביננו. כל מה שקשור אליה, אל עולמה, אל הבחירות שלה ואיננו חלק ממערכת היחסים שלנו, לא שייך לי ואני בוחרת שלא לשים לב אליו. הדבר משפיע על כך שכאשר הדברים כן קשורים למערכת היחסים ביננו, אני יכולה להכיל או להעיר מבלי שאני מרגישה 'בטן מלאה' רגשית וגם פיזית.

המלצתי ואמשיך להמליץ בעתיד על הילה. לחברות שמתחברות גם הן לעניין המגע וכמוני חשות חיבור בין מצב הרוח הנפשי לבריאות הגוף. אבל יותר מכך, הדיוק של השאלות ושל הפוקוס לנושא שלשמו באתי. ההתמקדות בהווה ובהתמודדות שלי, בהעלאת כלים שלא חשבתי עליהם בעצמי ושלא הייתי 'מעיזה' להשתמש בהם לולא עלו בטיפול (כגון, להגיד את האמת, לא בזעם ולא בהטחה אלא פשוט לומר אותה ולהתמודד אם התוצאה שמי ששומע אולי לא יאהב את מה שישמע ויבחר לנתק מגע) כל אלו הפכו את הטיפול עם הילה עבורי לנקודת מפנה שנתנה לי כלים לשיפור היכולת שלי להתמודד, כפי שאני קוראת לזה עם העולם. לא תמיד, לא כל הזמן. אבל במודעות ובתודעה הרבה יותר תכופה מבעבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *